• Kristina Raja
  • Ülle Toming
  • Kristina-Maria Heinsalu
  • Maxim Telleng
  • Erena Reilent
  • Katre Kaseleht
  • Janne Reha

Kristina Raja

Tänaseks on Kristina tantsuga tegelenud ja seda ala armastanud 27 aastat, ning võitnud selle aja jooksul kahekordse juunioride maailmameistri kulla modern-jazzi kategoorias.

Tantsimine, õpetamine ja kõik, mis selle alaga kaasneb on kujunenud elustiiliks, ilma milleta tundub võimatu eksisteerida. Tantsu ja selle juhtimist õppis Kristina Tallinna Ülikoolis, kus omandas  koreograafia alase kõrghariduse. Lisaks on tantsuõpetaja osalenud mitmetel täiendkoolitustel nii Eestis kui välismaal. Hetkel on Kristina Raja tegev tantsuõpetaja, tantsija , koreograaf ning tantsuklubi Koit eestvedaja.

DSC9267-2

Ülle Toming

Ülle Toming (1955) omab tantsu alal 32-aastast pedagoogistaaži klassikalise balleti ja karaktertantsu alal (Tallinna Ülikool), on õpetanud 10 aastat ka Tallinna Balletikoolis, olnud 20 aastat varieteeartist (laulnud, tantsinud), osalenud erinevates filmides (nt Georgika, 1998) ja projektides (nt Cabaret, 2003), kirjutanud raamatuid ja uurimusi (nt “Eesti saja-aastaset varieteetantsust ja muudki…”, 2014)

Ülle arvab, et liikuda ja või/tantsida suudavad kõik ning väljund-resultaat  peabki igalühel veidi erinev olema. Küll tuleb anda endast maksimum.

Ülle Toming

Kristina-Maria Heinsalu

Armastan liikumist nii seest kui väljast. Mind teeb õnnelikuks õpetamine, lavastamine ning ise lavale sattumine. Igaühes meist on olemas tantsupisik. See tuleb vaid üles leida ning nakatuda! Olen õpetanud lapsi alates 3ndast eluaastast kuni täiskasvanuteni nii huvikoolis, üldhariduskoolis kui erivajadustega laste koolis. Olen õpetanud loovtantsu, nüüdistantsu, improvisatsiooni ja rahvatantsu. TANTSUKLUBI KOIT tundides hakkame keskenduma noorte tantsijate üldfüüsilisele treeningule, kus anname lastele tantsualased baasteadmised. Arendame nende füüsist nii rütmi, plastilisuse, liikuvuse kui koordinatsiooni poole pealt ning kaasame laste loomingulist mõtlemist. Kõige selle õpetamiseks olen omandanud erialase kõrghariduse ning täiendanud ennast erinevates töötubades nii Eestis kui välismaal. Tants liigutab!

Kristina-Maria Heinsalu

Maxim Telleng

Maxim Telleng on väga mitmekülgne, särav ning alati positiivsusest pakatav tantsuõpetaja, kes paneb liikuma ning ennast avama ka kõige vaoshoituma isiksuse.

Tantsimist alustas Maxim võistlustantsuga, olles s-klassi võistlustantsija. Praeguseks kuuluvad tema pädevusse erinevad tantsustiilid (võistlustants, modern tants, tänavatantsud, hip-hop, jazz tants, funk, estraad jt.), mille oskusi on Maxim täiendanud õpingutega nii Eestis kui välismaal.

Vajalikud teadmised tantsust, selle õpetamisest ja loomisest omandas ta koreograafia erialal Tallinna Ülikoolis. Maxim on saanud parima showtantsija stipendiumi. Kogemust on saadud väga paljudel erinevatel lavadel Eestis ja mujal. Muusikali artistina on üles astutud ka Gothenburgi Ooperimajas.

Tantsijaks olemine ning tantsu edasi õpetamine on käinud käsikäes. Maxim on lavastanud ja repeteerinud erinevaid rahvusvahelisi showprogramme ning õpetanud nii pisikesi lapsi kui täiskasvanuid.

Hetkel on Maxim tegev tantsija, tantsuõpetaja ning koreograaf . TANTSUKLUBIS KOIT õpetab Maxim poistele Street jazzi ning kasvatab poistest tublid, iseseisvad, sirge selja ja viisaka käitumisega noored inimesed.


maxim-telleng

Erena Reilent

Erena on kahtlemata keeruline, aga õnneks on ta tore ka. Ta on tantsinud oma elust tubli 83%, mistõttu on tema tantsulise elulookirjelduse pikkus 5 lehekülge; mille tõttu on kulunud kümneid ja kümneid balletisusse, pastlapaare ning kaasaegsemaid sokke/jalataldu; millele tänu on olnud võimalus lugematul arvul kordadel etenduda Estonia teatrisaalis, teha koostööd kodu- ja välismaiste koreograaf-lavastastajatega ning jagada Arvo Pärdi juubelietendusel ühes maestroga laval aplausihetke, kuid mis veelgi tähtsam, mis on jätnud jälje kogu protsessi nägemisse.

Tantsimine – see tähendab eelkõige õppimist ja arusaamade teket, analüüsimist ja tundmuseni jõudmist.

Ja siis uuesti. “Tants” on alatine teekond. Erena poolt antav tants kujutab endast süsteemsust, korrapära ning täpsust; nõuab põhjalikkust ja järjepidevust; otsib koordinatsiooni, tasakaalu ning orienteerumist vabastatud ja fikseeritud liikumiste vahel.; jõuab olla meeldivalt kaunis ning numbrid saab ka kindlasti selgeks!

Muu hulgas on Erenal Tallinna Ülikoolis omandatud koreograafia alane kõrgharidus.

Erena-Reilent

Katre Kaseleht

Tants on midagi hingele. Tantsupisik, mis on juba varakult saadud ei muuda Sind tantsu suhtes immuunseks ja seeläbi apaatseks. Ei, kinslati mitte! On öeldud, et kõik siin elus, mis on mõnus on ka kahjulik. Kirega tantsitud tants on mõnu, mida tahad kogeda veel ja veel ainult, et see on tervislik. Olen sündinud kaalude tähtkujus, on see siis põhjuseks või mitte, leian, et kõik peab olema tasakaalus.

Tahtsutehnika ja publikule esteetilise elamuse pakkumine ei tohi ära lämmatada sära laste silmades. Üle oma varju ei saa keegi hüpata, kuid leian, et tihtipeale loobutakse enne, kui jõutakse oma võimete poole peale, siis, kui hakkab pisut raske ja peab pingutama. See ei ole sugugi tervislik. Just väga noores eas pannakse paika tulevikku sissejuurdunud väärtused ja seda tehakse tunnetuslikult, mitte teadlikult. Laps ei oska veel kõike teadvusega läbi analüüsida. Kuid muusika ja keha liikumine pakub võimalust tunnetuslikult maailma tajuda ja pilti helgemaks luua. Minu jaoks on õpetamine missioon, mida tahan täita täie pühendumusega. Tants on üks viisidest ja põhjustest suhelda igapäevast pisut erinevas keeles. Kehakeelega jutustatavad lood on sama põnevad kui mõni hea novell, luuletus või romaan. Suhtlus, emotsioonid ja lood inspireerivad mind niisamuti kui pealehakkamine, innukus, avatus loovusele ja tahe.

Katre on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti osakonna näitleja erialal ja on seeläbi õppinud mitme nii eesti kui välismaise lavalise liikumise- ja tantsupedagoogi käe all. Teiste hulgas Oleg Titov, Saša Pepeljajev, Ele Viskus ja  Anu Ruusmaa. Naljatsedes on ta oma ülikooli aega nimetanud teatrikallakuga spordikooliks. Osalenud mitmes tantsulises  ja tantsuteatrilises lavasuses. Alghariduse tantsus omandas tantsuansamblis Sõleke, mis edendades rahvatantsu pidas tähtsaks ka klassikat. Pidevalt end täiendades ja koolitades on Katre pädev õpetaja ja särasilmne juhendaja.


katre-kaseleht

Janne Reha

Olen tantsuga seotud olnud juba väikesest peale. Erinevates tantsustuudiotes sai proovitud järgi paljusid erinevaid tantsustiile – balleti, kaasaegset, kõhutantsu, iiri tantsu, rahvatantsu, broadway jazzi kui ka hip hop’i. Kirglikult sai õpitud just balleti ka Tallinna Balletikoolis, mille 2009 aastal lõpetasin. Õpinguid jätkasin tantsu vallas nii Tallinna Ülikoolis koreograafiat õppides kui ka välismaal Londonis Middlesex University, mille lõpetasin edukalt 2015 suvel.

Arvan, et tantsuga võivad tegeleda kõik. See on üks parimaid väljendusviise ning hoiab keha liikumises, arendab kordinatsiooni ja kujutlusvõimet. Tantsides saame ilusamaks.

Järgmiste tantsusammudeni,
Janne Reha

janne-reha